İsveç Masajı

İsveç Masajı, yağla yapılan batı tarzı masajların temeli olarak kabul edilir. Vücuda kısmen (lokal) veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Amaç kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak; rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

İsveç Masajında vücudunuza uygulanan hareketler kalp yönüne doğrudur. Amaç kanı kalbe doğru yönlendirip kan dolaşımını canlandırmaktır. Ayrıca lenf sistemini de düzenleyerek toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

İsveç Masajı

Shiatsu

Shiatsu Japonca ‘’parmak baskısı’’ anlamına gelir. Vücuttaki akupunktur noktalarına baskı uygulanarak yapılır ve yer minderinde yapılması tercih edilebilir. Vücut gerdirmelerini de içerir. Yağ kullanılmaz. Shiatsu seansı sırasında eşofman veya oldukça rahat giysiler giyilmelidir. Shiatsu vücuttaki bloke olmuş enerji noktalarını açtığı için dinlendirici yanı olmakla birlikte daha çok enerji vericidir.
Chi’nin yaşam enerjisi, meridyen adı verilen kanallar vasıtasıyla tüm vücutta aktığı teorisini temel alır. Her meridyen boyunca belli yerlerde ve kanallarda kesintisiz, dengeli bir akış sağlamak amacıyla enerji ile temasa geçilebilen noktalar bulunur. Shiatsu, bu noktalara bastırarak .vücuttaki enerji dengesini olması gerektiği hale getirerek vücudun kendi iyileştirme mekanizmalarını harekete geçiren bir masaj yöntemidir.
Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Shiatsu

Refleksoloji

Ayak ve el refleksolojisi, belli noktaların uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır. En yaygın uygulanan ise ayak refleksolojisidir. Diğer Doğal Terapilerden farklı olarak Refleksoloji, vücudun kendi iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir. Refleksoloji ‘denge’ sağlayan bir terapidir. Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır. Ayaklar vücudun bir haritası olarak kabul edilir ve ilgili noktaların uyarılması ile rahatsızlığın olduğu bölge ve organların dengelenmesi sağlanır.

Refleksoloji

Reiki

Reiki evrende var olan yaşam enerjisini eller yoluyla ihtiyacı olan kişiye aktarma metodudur. Reiki yapan kişi kendinden bir şey vermez evrenden aldığı yaşam enerjisini kendi çakralarından geçirerek elleri yardımı ile ihtiyacı olan kişiye aktarır, aynı zamanda kendisi de bu enerjiden faydalanır. Reiki‘nin herhangi bir din veya inanış ile ilgisi yoktur tamamen evrenseldir. Günümüzde Avrupa ve Amerika’da hastanelere girmiş durumdadır.
Reiki uygulandığı anda gerekli olan yere kendisi ulaşır. Standart bir Reiki seansı 1 saat sürer. Uygulanacak kişinin giysilerini çıkartması gerekmez, herhangi bir manipulasyon yapılmaz, çok sade ve hassas bir yaklaşımı vardır; ancak etkileri oldukça güçlüdür. Vücudun hem ön bölgesine hem de arka bölgesine uygulanır. Reiki uygulayıcısı ellerini kişinin vücudu üzerinde tutar, herhangi bir baskı yoktur, sadece hassas bir temas vardır. En üst çakradan başlayarak en alt çakraya kadar ellerinin konumunu değiştirir. Reiki her türlü rahatsızlığın giderilmesi için kullanılabilir ve diğer terapi şekilleri ile uyumsuzluk göstermez. Reiki seansından sonra kişide fiziksel ve ruhsal olarak bir rahatlama görülmektedir ve kişinin farkındalığı artmaktadır.

Reiki

Fizyo Plus Relax

Birden fazla masaj cesidinin kombinasyonu olan ve kisinin ihtiyaclarina gore degisik tekniklerin uygulandigi butik bir masajdir. Masaj terapistimiz sizinle kisa bir on gorusme yaptiktan sonra terapi sirasinda size en uygun olan masaj kombinasyonunu uygulayacaktir.

Fizyo Plus Relax